skip to Main Content

Warunki dotyczące anulowania pobytu

26. 2. 2020 12:55

Czeskie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wydało wiadomość (tutaj) podsumowując zasady postępowania w sytuacji, w której klientowi przysługuje zwrot kosztów za pobyt. Jeśli klient zdecyduje się w tej chwili anulować pobyt w miejscu, które nie jest objęte kwarantanną i jest zakaz wjazdu (np. zamknięte ośrodki, zamknięte granice), to takie anulowanie podlega standardowym warunkom odstąpienia od umowy przez Klienta. W takim wypadku biuro podróży nie jest zobowiązane do zrekompensowania wyjazdu.

Trydent – nowe informacje

26. 2. 2020 12:05

Z regionu Trydent otrzymaliśmy dzisiaj informacje, które dotyczą np. ośrodka narciarskiego Paganella, że w ośrodkach nie ma przypadku zachorowania na koronawirusa i ośrodki narciarskie są otwarte. Trydent nie jest objęty kwarantanną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych mówi tylko o 11 gminach w regionach Lombardia i Wenecji Euganejskiej (tutaj). Według informacji jest sytuacja w Trydencie bez problemu, a warunki narciarskie są idealne (tutaj)

Klienci odsprzedają swoje wycieczki, w takich przypadkach nie będą pobierane opłaty za zmianę w umowie

26. 2. 2020 14:55

Jeżeli klienci zdecydują się odsprzedać swój pobyt i uniknąć rezygnacji z wyjazdu do regionów, o których mówi Ministerstwo Spraw Zagranicznych, to w takim razie można zmiany w umowie zrobić bezpłatnie do odwołania, standardowo jest za zmiany pobierana opłata.

Ośrodki naricarskie są otwarte

25. 2. 2020 9:00

Ze wszystkich ośrodków narciarskich, które mamy w ofercie, otrzymaliśmy informacje, że stoki i wyciągi są otwarte (maks. z normalnymi ograniczeniami w zależności od śniegu lub sytuacji technicznej). Żaden ośrodek narciarski, w którym organizujemy wyjazdy, nie jest objęty kwarantanną i nie ma żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa.

Autobusy są na miejscu

25. 2. 2020 9:00

Wczoraj nasze autobusy pojechały do Włoch, a dziś wszystkie dotarły do włoskich Alp bez opóźnień lub innych komplikacji. Klienci dziś jeżdżą na nartach, a sytuacja na miejscu jest absolutnie spokojna.

Regiony objęte kwarantanną

Aktualnie tutaj

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne, do 11 gmin objętych kwarantanną przez władze włoskie, ze względu na występowanie wirusa SARS-CoV-2: 

  • w regionie Lombardii: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano;
  • w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).“

Włochy i koronawirus – stanowisko biura podróży České kormidlo

24. 2. 2020 14:30

Sprawdzamy sytuację odnośnie zachorowań na koronawirusa we Włoszech. Jesteśmy w kontakcie z ośrodkami narciarskimi, wszystkie działają bez ograniczeń, dlatego nie anulujemy żadnych wyjazdów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do 11 gmin objętych kwarantanną przez władze włoskie (nie dotyczy żadnego ośrodku narciarskiego z naszej oferty). Aktualna lista miejsc jest tutaj. Jeśli klienci zdecydują się anulować wyjazd to takie anulowanie podlega standardowym warunkom odstąpienia od umowy przez Klienta. W tym momencie ośrodki narciarskie nie są objęte kwarantanną. Jeśli powstanie taka sytuacja to będziemy informować o tym na bieżąco.

Ośrodki naricarskie są otwarte

24. 2. 2020 9:27

Ze wszystkich ośrodków narciarskich, które mamy w ofercie, otrzymaliśmy infomacje, że stoki i wyciągi są otwarte (maks. z normalnymi ograniczeniami w zależności od śniegu lub sytuacji technicznej). Kwarantanną jest objęta południowa część Lombardii, repliki zegarków w związku z tym żadny ośrodek narciarski, w którym organizujemy wyjazdy, nie jest objęty kwarantanną.

Back To Top